Διορθωση για το "Πηρα τη στρατα"

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
karaven
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 22 Οκτ 2004 12:58 am

Διορθωση για το "Πηρα τη στρατα"

#1 Δημοσίευση από karaven »

Στην κατηγορια "ΔΙΑΦΟΡΑ" υπαρχει το κοματι "Πηρα την στρατα" σαν οργανικο με την πληροφορια οτι παιζει ο Ζαμπετας.
ΛΑΘΟΣ!!!
Το κοματι προερχεται απο τον δισκο "Σκληρος Απριλης του '45" του Μ.Χατζηδακι και παιζει ο Θανασης Πολυκανδριωτης.
Επισης στην κατηγορια "Αλλος Ερμηνευτης" υπαρχουν δυο άλλα οργανικα (Αιβαλιωτικο και Πολιτικο χασαπικο) οπου φερεται να παιζει μπουζουκι ο Λεμονοπουλος, αλλά κατα 99% αποκλειεται να το παιζει τοσο χαλια ο Χαρης!!!

Άβαταρ μέλους
giorgos100
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004 09:17 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ---Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ

#2 Δημοσίευση από giorgos100 »

Κι ομως φιλε μου παιζει ο Χαρης!!!!!
ειναι απο το 3πλο cd *ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΕΣ ΤΟΥ ΜΟΥΖΟΥΚΙΟΥ*Της ALPHARECORDS...
Εχω ηχογραφησεις του απο το κεντρο που επαιζε με τον Α.Νικολαιδη στην NEW ORLEANS (ΠΑΡΘΕΝΩΝ)
Εχω επισης και φωτογραφια με τον Αποστολο ντυμενο στα δολλαρια και πισω μας ο Χαρης..
Ολα αυτα εν ετη 1976 οταν ημουνα ναυτικος...Επισης τον εχω δει και στα μπουζουκια του Πατσα στο SANTOS (BRASIL) Μαζι με την Ελεναρα μια αλλη τραγουδιστρια των κεντρων του Εξωτερικου γκομενα του Πατσα...(μεγαλο μουτρο)...
Δυστυχως οι ηχογραφησεις ειναι σε κασετοφωνακι της εποχης και δεν ακουγονται καθαρα...
Ναι !!!!! και ο Χαρης επαιζε κι αυτος χαλια!!!!!
Τωρα για τον Ζαμπετα εχεις δικιο...Επειδη το κομματι αυτο το εχω και με τον Ζαμπετα νομισα οτι ανεβασα αυτο με τον Ζαμπετα...
Φιλικα Γιωργος!!

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”