ΠΡΟΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟΥ ΛΕΞΙΚΟΥ

Προτάσεις και αναζητήσεις για Μουσική, Θέατρο, Κινηματογράφο, Βιβλία....
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#22 Δημοσίευση από bill1961 »

Θανάση,
αν έστειλε ή δεν έστειλε pm ο Άλκης ή οποιοσδήποτε άλλος σε μας, είναι δικό του και δικό μας θέμα. Και προφανώς εμείς δεν θέλουμε να "βγάλουμε" κανέναν, κάτι παραπάνω ή παρακάτω από αυτό που ο ίδιος δείχνει ότι είναι. Επίσης, το πότε εμείς πρέπει επεμβαίνουμε, θα το κρίνουμε εμείς και μόνο.
Φαντάζομαι πως κι εσύ το καταλαβαίνεις πως είναι άλλο πράγμα το να απαντάς στις προκλήσεις (κάτι που εγώ δε θα το αρνηθώ σε κανέναν) και άλλο το να επανέρχεσαι με τις ίδιες "απαντήσεις" σε κάθε επόμενο ποστ.

Άβαταρ μέλους
Pikinos
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 29 Μάιος 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

#23 Δημοσίευση από Pikinos »

Βασίλη,

δε μ’ ενδιαφέρει ποιός στέλνει τί σε ποιόν, το ξέρεις καλά και μή μου τα γυρνάς τοιοτοτρόπως, γιατί το γεγονός ήταν ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ και είχε να κάνει ΚΑΙ με το πρόσωπό μου. Αφού λοιπόν πιστεύω ότι δεν είμαστε βλάκες, κι αφού δεν επιχείρησες να με διαψεύσεις, κατάλαβες μια χαρά τί ήθελα να πω.

Αφού κρίνατε ότι δεν έπρεπε να επέμβετε όταν άρχισαν τα όργανα και το αφήσατε να εξελιχθεί (παρεπιπτόντως δεν απάντησα στις „προκλήσεις“, παρά στις βρισιές), κρίνω κι εγώ ότι είναι περιττές και ανώφελες οι παρατηρήσεις του τύπου „αρκετά“, εκτός κι αν αρέσκεσαι να μου ξαναϋπενθυμίζεις τις αρμοδιότητες σου (το έκανες πάνω εις διπλούν), τις οποίες, αφενός τις γνωρίζω και ΠΟΤΕ δεν παρεμπόδισα, αφεταίρου δε με νοιάζουν.

>>με τις ίδιες "απαντήσεις" σε κάθε επόμενο ποστ.

Εννοείς στο συγκεκριμένο τόπικ, έτσι; Δε νομίζω να υποννοείς ότι είναι πάγια τακτική αυτή...

Αν πιστεύετε ότι παρεμποδίζω το „κοινό καλό“, εγώ δε θα αρνηθώ την αποβολή μου, όμως μή μου κουνάς το δάχτυλο (το ξανάκανες 2 φορές, άσε που σου μίλησα πολύ εντάξει προσωπικά), γιατί και την νοημοσύνη μου υποτιμάς, και την παρουσία μου στο χώρο που την ξέρεις επίσης καλά...

Από καρδιάς
Von allem Geschriebenen liebe ich nur das, was einer mit seinem Blute schreibt. Schreibe mit Blut: und du wirst erfahren, dass Blut Geist ist.

Άβαταρ μέλους
max
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004 01:08 pm
Τοποθεσία: Αλλού
Επικοινωνία:

#24 Δημοσίευση από max »

Καταρχήν και πολύ βασικά δεν έχετε καταλάβει ότι αυτή η σελίδα είναι το χόμπι μας.

Θεωρώ ότι είστε ώριμοι και οι δυό για να ξέρετε ότι οι δουλειές μας είναι άλλες όταν απαιτείτε άμεση απάντηση ή γιατί δεν πήραμε άμεσα θέση όπως έλεγε ο Άλκης παλιότερα. Για να καταλαβαίνετε πού πρέπει να σταματάτε για το κοινό καλό. Εγώ προσωπικά μετά από τόσες μέρες σήμερα μπόρεσα να διαβάσω όλες τις δημοσιεύσεις και να σχηματίσω εικόνα για το τί έχει γίνει. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να επικαλείστε τον "από πάνω" επί τόπου ώστε να επέμβει και να επιβάλλει την τάξη. ΔΕΝ λειτουργούμε έτσι εδώ πάρτε το χαμπάρι. Ο Πίκινος είχε προειδοποιηθεί, είχε προκαλέσει αρκετές φορές με παράπονα από θαμώνες, οπότε σύμφωνα και με τον κανονισμό θα μείνει απέξω, τουλάχιστον για κάποιο καιρό. Άποψή μας Θανάση ειναι ότι ανιλαμβάνεσαι μονομερώς το θέμα δραση-αντίδραση τοποθετώντας τον εαυτό σου μόνο στην πλευρά της αντίδρασης. Συνέχεια σε προκάλεσε το ένα ή το άλλο ενώ εσύ δεν προκάλεσες ποτέ. Δεν είναι έτσι όμως και δεν μπορούμε να το συζητάμε άλλο εδώ μέσα.

Τώρα για το συμβάν, αντί να ενημερωθούμε και να σχολιάσουμε μια νέα δουλειά, όπως αυτή του κ. Λαδόπουλου, ασχολούμαστε με τις "κοκκορομαχίες" και τελικά όπως, είδατε, το θέμα νέκρωσε από μόνο του. Μετά πό συννενόηση μεταξύ μας ο λογαριασμός του Θανάση του Πίκινου θα είναι ανενεργός για κάποιο καιρό ώστε ελπίζουμε να αναθεωρηθούν κάποια πράγματα γιατί και η προσφορά στη σελίδα δεν είναι λίγη. Σε προειδοποιήσαμε αρκετές φορές και πάλι δημιουργήθηκαν προβλήματα αλλά και γκρίνιες από θαμώνες.

Καλό βράδυ, παρακαλώ ό,τι έχετε να γράψετε εδώ να είναι για τη δουλειά του κ. Λαδόπουλου, αλλιώς θα σβηστούν αν είναι κείμενα που πάλι αναφέρονται επί προσωπικού.

Άλκη θα λάβεις κάποια στιγμή πμ γιατί έχω και για σένα κάποια πράγματα να πω αλλά προσωπικά, σαν Μάκης για πράγματα που με απογοήτευσαν.

Καλό βράδυ

Απάντηση

Επιστροφή σε “Προτάσεις”