«Περιοδικό Λαικό τραγούδι»

Ό,τι γίνεται στην επικαιρότητα και μας κεντρίζει το ενδιαφέρον..
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
sakaflias65
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 24 Οκτ 2006 08:00 pm

«Περιοδικό Λαικό τραγούδι»

#1 Δημοσίευση από sakaflias65 »

Φίλοι μου μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με το περιοδικό λαικό τραγουδι.Αν δεν κάνω λάθος έχει να κυκλοφορήσει από τον Μάρτιο.Μας τελείωσε λοιπόν(πραγματικά θα είναι κρίμα) "η απλώς πρόκειται για παρατεταμένη ανάπαυση και περισυλλογή. :cry:

Άβαταρ μέλους
ntouzenis
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2005 12:54 pm
Τοποθεσία: Χανιά

#2 Δημοσίευση από ntouzenis »

Οπως λεει και στο μπλογκ του το "Λαικο Τραγουδι", θα κυκλοφορησει στο τελος αυτης το βδομαδας αφου ειναι ηδη στο τυπογραφειο ...
βεβαια αρχικα ηταν να βγει τελη Αυγουστου, μετα με τις εκλογες καθυστερησε πιστευω ... και τωρα πλεον κοντος ψαλμος !!

ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ (τωρα μολις μπηκα στο μπλογκ...)

Την Παρασκευή 23 Νομεβρίου θα κυκλοφορήσει, στα περίπτερα και στα άλλα σημεία πώλησης εντύπων, το νέο τεύχος (23ο) του περιοδικού "Λαϊκό Τραγούδι". Περιέχει ένα κείμενο με ανέκδοτα ντοκουμέντα για τον πρώτο μπουζουξή της δισκογραφίας Μανώλη Καραπιπέρη, δύο δισκογραφίες (Νίκου Καρανικόλα και Γιάννη Καραμπεσίνη, με κείμενο και συνέντευξη αντίστοιχα), συνέντευξη με τον Γιώργο Ταλιούρη, καθώς επίσης:
-Οι ηχογραφήσεις της Μανδολινάτας του υπερωκεανείου Βασιλεύς Αλέξανδρος στη Νέα Υόρκη
-Το λαϊκό τραγούδι στο you Tube
- Η δισκογραφική απελευθέρωση του Στέλιου Καζαντζίδη και πολλά άλλα.
Με το τεύχος αυτό, CD Βασίλης Καραπατάκης: "Πάρτε τα μπουζουκάκια σας"

(??? μαλλον Οκτωβριου ...)

http://laikotragoydi.blogspot.com/

sakaflias65
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 24 Οκτ 2006 08:00 pm

#3 Δημοσίευση από sakaflias65 »

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την πληροφόρηση.Μέγα ατόπημά μου που δεν επισκεύτηκα το site του περιοδικού τις τελευταίες μέρες παρόλου που είναι καταχωρημένο στα αγαπημένα μου.(μάλλον απο την πολύμηνη αναμονή είχα απογοητευτεί)

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ειδήσεις”