Μανακι μου - Νταλγκας



Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
tasosaigaleo
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006 04:12 am

Μανακι μου - Νταλγκας

#1 Δημοσίευση από tasosaigaleo »

Στο youtube βρηκα μια εκτελεση του "μανακι μου " με τον Νταλγκα που δεν υπαρχει στη σελιδα.εδω υπαρχει η εκτελεση του 1927 ενω το είχε πει και το 1926 και ειναι αυτο εδω:
http://www.youtube.com/watch?v=oL-diYlh ... re=related

Επιδης ο ιδιος χρηστης ( desmich8 ) εχει βαλει περιπου 1500 κομματια απο την προσωπικη του συλλογη,πολλα απο τα οποια δεν υπαρχουν εδω μεσα,οπως μια εκτελεση του "γερο-Δημος"
http://www.youtube.com/user/desmich8#p/ ... 5OkrsUGLhI
και την "Πεθερα" με Βιδαλη-Κλιμιτζα ,μια σουστα (σπανια ηχογραφηση) και γενικοτερα εχει πολυ υλικο και απο ρεμπετικα αλλα κυριως απο ελαφρα τραγουδια.Ο ανθρωπος παντως εχει μερακι...


Οποιος ξερει να μετατρεπει τα κομματια απο βιντεο σε mp3 ,ας βοηθησει να ανεβουν και εδω μεσα αυτα που λειπουν...

Άβαταρ μέλους
Pikinos
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 29 Μάιος 2006 10:20 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: Μανακι μου - Νταλγκας

#2 Δημοσίευση από Pikinos »

tasosaigaleo έγραψε:Οποιος ξερει να μετατρεπει τα κομματια απο βιντεο σε mp3...
Για τέτοιες δουλειές (και όποιον ενδιαφέρεται) θα πρότεινα το Free Studio Manager, που είναι freeware, γρήγορο και αξιόπιστο.
Von allem Geschriebenen liebe ich nur das, was einer mit seinem Blute schreibt. Schreibe mit Blut: und du wirst erfahren, dass Blut Geist ist.

Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 04 Μάιος 2005 10:10 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#3 Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΙΚΗ »

Τασο, το κανει και το RealPlayer αυτο, και στη δωρεαν του εκδοση μαλιστα.

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#4 Δημοσίευση από bill1961 »

Αν κάποιος φίλος ανεβάσει τραγούδια από το συγκεκριμένο ή άλλο κανάλι του youtube, ας σημειώνει στα σχόλια και την προέλευση του τραγουδιού. Νομίζω πως δεοντολογικά, είναι επιβεβλημένο.
Όσον αφορά το Real Player SP Free, είναι εξαιρετικό γι' αυτή τη δουλειά. Kαι κατεβάζεις βίντεο από το youtube και τα μετατρέπεις σε αλλη μορφή ή απλά βγάζεις το ηχητικό ως mp3. Το plugin για Firefox παρουσιάζει ένα προβληματάκι: σε τυχαίες στιγμές μετατρέπει σε κινέζικα τον τίτλο του παραθύρου του firefox. Μικρό το κακό. Με επανεκκίνηση του firefox ή απενεργοποίηση του plugin λύνεται το πρόβλημα.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Αναζήτηση τραγουδιού”