Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη

Συναυλίες ή εκδηλώσεις που θα είχε ενδιαφέρον να παρακολουθήσουμε
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 04 Μάιος 2005 10:10 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#15 Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΙΚΗ »

Να απαντησω στο Νικο (liga rosa), αλλα και σε οποιο αλλο μελος της σελιδας τυχον συντασσεται με την αποψη του αυτη:

Αυτη η διαμαχη που λες οντως διεξαγεται επι μακρον, αλλα δεν εχει τελεσιδικησει, συνεπως κανεις δε γνωριζει ακομα ποια απο τις δυο πλευρες εχει το δικαιο με το μερος της. Αυτος ειναι ο λογος για τον οποιο δε διστασαμε να προτεινουμε στο μαγαζατορα να μας φιλοξενησει. Αυτο προφανως και δε θα το καναμε αν ειχαν αποδειχθει οι σε βαρος του κατηγοριες.

Συμβαινει δε και να γνωριζω προσωπικα καποιες περισσοτερες πλευρες του θεματος και ειλικρινα, δεν εχω πειστει καθολου για το δικαιο των απολυμενων υπαλληλων. Και αυτο με δεδομενο, οπως λες, την εξαρχης θετικη μου προδιαθεση υπερ τους. Αλλα αυτο ειναι προσωπικη εκτιμηση, σαφως δευτερευουσης σημασιας σε σχεση με το βασικο λογο και το σκεπτικο μας που ανεφερα παραπανω.
Το μυστικό της αποτυχίας:
Κακία, υποκρισία, αχαριστία.

Συντονιστές
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 28 Ιαν 2011 12:52 pm

#16 Δημοσίευση από Συντονιστές »

Σαφώς και ο καθένας δικαιούται να έχει την αποψή του, όμως η επιλογή του χώρου δεν έχει να κάνει με την στήριξη του εργοδότη και επιβάρυνση των εργαζομένων...για τα θέματα που έχουν ανακύψει μεταξύ εργοδότη και εργαζομένων αρμόδια είναι η ελληνική δικαιοσύνη, εκτός αν η αντίληψη περί κοινωνίας και δικαίου σημαίνει να αρχίσουμε να αυτοδικούμε παρακάμπτοντας κάθε θεσμό!

Παρακαλούμε όπως στο θέμα αυτό να παραμείνει ως έχει και να μην αρχίσει αντιδικία περί αντίληψης και αισθήματος δικαιοσύνης... όποιος διαφωνεί και έχει το δικαίωμα αυτό μπορεί να ξεκινήσει ένα νέο θέμα και εκεί να αποτυπωθούν οι όποιες απόψεις.

Το μόνο μας μέλημα είναι να διατηρήσουμε το τόσο καλό κλίμα που έχει δημιουργηθεί όλα αυτά τα χρόνια, σας περιμένουμε λοιπόν για γερό γλέντι..τα καρντάσια θα φροντίσουν γι' αυτό!!! :D

Άβαταρ μέλους
liga rosa
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2009 07:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#17 Δημοσίευση από liga rosa »

νομίζω ήταν σαφής η διατύπωσή μου, από κει και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του. αυτές όμως επηρρεάζουν και άλλους, και κάποια στιγμή έρχεται και η σειρά μας... δεν θα το συνεχίσω.

και πάλι σας εύχομαι καλή διασκέδαση με γερές αντοχές, και σας προτείνω το δοκιμασμένο ρακί με τζίντζερ!
το περίσσιο χαλάει το ίσιο

Άβαταρ μέλους
socrates
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 438
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006 11:31 pm
Τοποθεσία: the other side of nowhere

#18 Δημοσίευση από socrates »

liga rosa έγραψε: και πάλι σας εύχομαι καλή διασκέδαση με γερές αντοχές, και σας προτείνω το δοκιμασμένο ρακί με τζίντζερ!
Ιντα διάολο ρακί ειν' τούτο, Νικολιό, κι' ιντά 'ναι 'κειό το τζίντζερ?
:D
Όπως κι' αν 'εχει, καλή διασκέδαση παιδιά!

Άβαταρ μέλους
liga rosa
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2009 07:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

#19 Δημοσίευση από liga rosa »

στα γιατροσόφια να προσθέσω και τα πεντανόστιμα πορτοκάλια του βασίλη από την κουρούτα!

για το άλλο θέμα, απ'ότι κατάλαβα η διοργάνωση-επιλογή μαγαζιών έγινε από δυο συγκεκριμένους ανθρώπους (και φίλους, αλίμονο!), οπότε οι ενστάσεις μου δεν αφορούν αδμίνορες και λοιπούς συντονιστές ή απλά θνητά μέλη. όπου και να πάτε, σας εύχομαι ένα ξέφρενο τριήμερο!
το περίσσιο χαλάει το ίσιο

tserem
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 03 Οκτ 2012 11:54 am
Τοποθεσία: ΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ

#20 Δημοσίευση από tserem »

Ετοιμάζομαι από Πάτρα για τα "βόρεια" και έχει χώρο στο αυτοκίνητο . . .
Δυό θέσεις και τα σχετικά όργανα ελεύθερες . . .
Όποιος ενδιαφέρεται γράφει ΠΜ ή e-mail

ΥΓ.
Οι Θεσσαλονικείς έχουν κάποιο ξενοδοχείο να προτείνουν ???

KaptenJimis
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 31 Δεκ 2007 07:52 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

#21 Δημοσίευση από KaptenJimis »

θα ερθω και εγω παιδια

Απάντηση

Επιστροφή σε “Συναυλίες - Εκδηλώσεις”